24.06.2022 09:00 13 PM

W okolicy słychać wybuchy, to najprawdopodobniej z poligonu w Strzepczu

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Ośrodek Szkolenia Poligonowego Wojsk Specjalnych

Wybuchy, drgające szyby, grzmoty, odgłosy strzałów – Czytelnicy wysłali nam w czwartek (23 czerwca) mnóstwo wiadomości z pytaniami o niepokojące dźwięki. W związku z tym udało nam się dowiedzieć, że na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Specjalnych w Strzepczu realizowane są strzelania amunicją bojową.

Co to są za hałasy strzelania, wybuchów w okolicy Dąbrówki co jakiś czas? Jakieś ćwiczenia na poligonie? Aż w Gowinie i okolicznych miejscowościach słychać – napisała jedna z naszych Czytelniczek.

Co to za wybuchy słychać prawie cały dzień w Wejherowie? - poinformowała nas mieszkanka.

W Połchowie w oddali słychać jakieś jakby grzmoty. Czy wiadomo co to jest? - pytała zaniepokojona kobieta.

Te i inne wiadomości zalały w czwartek (23 czerwca) nasze skrzynki. Odgłosy najprawdopodobniej pochodzą ze Strzepcza, gdzie na poligonie trwają ćwiczenia.

Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo ludności cywilnej, informujemy że na terenie OSP WS Strzepcz realizowane będą strzelania amunicją bojową. (...) Informuję, że na terenie poligonu w ciągu całego miesiąca istnieje możliwość wykorzystania materiałów wybuchowych do niszczenia przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych w godz. od 08:00-20:00 – poinformował Ośrodek Szkolenia Poligonowego Wojsk Specjalnych.

Teren poligonu jest oznaczony tablicami informacyjnymi i jest terenem zamkniętym dla ludności cywilnej, szczególnie niebezpiecznym, gdzie występuje duże zagrożenie zdrowia i życia.

Informujemy, że w celu dodatkowego zabezpieczenia przed wejściem na teren poligonu został oznaczony na drogach wjazdowych oraz w pobliżu obiektów szkoleniowych w maszty ostrzegawcze z czerwoną kulą. Ponadto wjazd na teren poligonu leśnymi drogami jest zamknięty przez szlabany. Prawo otwierania szlabanów po wcześniejszym uzgodnieniu mają tylko pracownicy Lasów Państwowych. Osoby zatrzymane na terenie poligonu zgodnie z w/w ustawą będą podlegać karze grzywny – informuje Ośrodek Szkolenia Poligonowego Wojsk Specjalnych.

Strzelania trwają od 8 czerwca, kolejne terminy, gdzie będzie można coś usłyszeć podajemy poniżej:

20.06. - 24.06.2022r. – strzelania dzienno nocne w godz. 07.00 – 22.00

20.06. - 24.06.2022r. – strzelania dzienno nocne w godz. 07.00 – 22.00

25.06. - 26.06.2022r. – zawody strzeleckie organizacja pozarządowa KS „KRYZA”

27.06. – 30.06.2022r. - strzelania dzienno nocne w godz. 07.00 – 22.00


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24