22.06.2022 15:05 6 AB/KMP Sopot

Zatrzymali rowerzystę, który rozmawiał przez telefon - był poszukiwany

źródło: KMP Sopot

Policjanci z Sopotu zatrzymali do kontroli rowerzystę, który podczas jazdy rozmawiał przez telefon. Okazało się, że 26-latek był poszukiwany do odbycia kary więzienia. Ponadto telefon z którego korzystał pochodził z przestępstwa.

Do zdarzenia doszło we wtorek (21 czerwca) przed północą w Sopocie. Po zatrzymaniu ustalono, że 26-latek jest poszukiwany za nieopłacona grzywnę i ma odbyć karę 4 dni pozbawienia wolności.

W wyniku sprawdzenia w policyjnych bazach funkcjonariusze ustalili, że użytkowany przez mężczyznę telefon został utracony w wyniku zagubienia przez właściciela i przywłaszczony przez znalazcę. Do tego zdarzenia doszło pod koniec 2020 roku na terenie Gdyni, a straty właściciel wycenił na 1000 złotych. Funkcjonariusze zabezpieczyli odzyskany telefon i zatrzymali poszukiwanego 26-latka, który noc spędził w policyjnym areszcie - relacjonują sopoccy policjanci.

Śledczy ustalili, że mężczyzna nabył telefon od innej osoby. Jak informują funkcjonariusze, 26-letni mieszkaniec Sopotu usłyszy zarzut za przestępstwo paserstwa.

Za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym został on ukarany mandatami, w tym zgodnie z nowym taryfikatorem 500-złotowym mandatem za korzystanie z telefonu podczas jazdy na rowerze - dodają policjanci.

Mężczyzna nie odbędzie zastępczej kary pozbawienia wolności, ponieważ wpłacił już zaległą grzywnę do sądu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24