17.06.2022 09:00 1 WH/mat.pras.

Zabawa i pomoc dla Kubusia i Antka – Ognisko Rodzinne w Kębłowie

Fot. pixabay.com

W weekend (25-26 czerwca) w Kębłowie odbędzie się Charytatywny Festyn Rodzinny. Celem jest kwesta dla Antosia i Kubusia. Przygotowano moc atrakcji muzycznych i nie tylko.

Na scenie wystąpią m.in. Oliwia Drawc, Krzysztof Kreft, Herbiarz, Teraz Ja i Aras Dobrado, Bojas czy Dj Adamoo. Oprócz muzyki nie zabraknie innych atrakcji – występy kabaretowe czy pokazy sztuk walki.

Charytatywny Festyn Rodzinny dla Kubusia i Antka „Ognisko Rodzinne” zaplanowano w weekend (25-26 czerwca) na placu przy ulicy gen. Andersa w Kębłowie.

Celem festynu oraz licytacji internetowych jest zebranie środków dla Antosia oraz Kubusia. Antoś urodził się w 2012 roku z zespołem wad rozwojowych kończyn górnych i dolnych. Zebrane środki będą przeznaczone  na protezy, które są zmieniane wraz z rozwojem dziecka, rehabilitacje oraz sprzęt medyczny. Kubuś ma 7 lat. Urodził się z wadą genetyczną. Choruje na ANIRIDIĘ (zanik tęczówek, oczopląs oraz zaćma obustronna). Zebrane pieniądze będą przeznaczone na lupę powiększającą, turnus rehabilitacyjny oraz specjalne tablety, które posłużą Kubusiowi w szkole, do której od września będzie uczęszczać – informują organizatorzy.

Fot. mat.pras.

Patronat nad festynem objęła Pani Poseł na Sejm RP Henryka Krzywonos-Strycharska. Organizatorzy to Wójt gminy Luzino Soltys z Radą Sołecką Kębłowa, Project Active dance&fitness i Gminny Ośrodek Kultury w Luzinie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24