13.06.2022 13:30 4 PM/KWP Gdańsk

Zabójstwo w Gdańsku. Seniorka była najprawdopodobniej przypadkową ofiarą mężczyzny

Fot. KWP Gdańsk

Policjanci zatrzymali 54-latka podejrzewanego o zabójstwo starszej kobiety. Policjanci doprowadzili zatrzymanego mężczyznę do prokuratury. Za zabójstwo mężczyźnie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zabójstwa 84-letniej mieszkanki Gdańska doszło 10 czerwca przy ul. Długie Ogrody. Ciało kobiety zostało znalezione na jednej z klatek schodowych.

Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo – śledczej, technik kryminalistyki, który wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie zabezpieczał ślady na miejscu zdarzenia. Równolegle nad sprawą intensywnie pracowali kryminalni, którzy zbierali informacje na temat tej zbrodni, ustalali świadków, rozmawiali z osobami, które mogły mieć wiedzę na temat okoliczności śmierci 84-latki oraz o sprawcy - informuje gdańska policja.

Kryminalni sprawdzali i analizowali wielogodzinne zapisy z kamer monitoringu, nie tylko z miejsca zdarzenia, ale również z innych części miasta.

Zgromadzony materiał i informacje zdobyte przez kryminalnych doprowadziły ich do mieszkańca Gdańska, który już następnego dnia został przez nich zatrzymany, mężczyzna wrócił na miejsce zbrodni. 54-latka policjanci przewieźli do pomieszczenia dla osób zatrzymanych, a w poniedziałek (13 czerwca) doprowadzili do Prokuratury Rejonowej Gdańsk Śródmieście, gdzie przeprowadzane są z nim czynności procesowe czytamy w policyjnym komunikacie.

Fot. KWP Gdańsk Fot. KWP Gdańsk Fot. KWP Gdańsk Fot. KWP Gdańsk Fot. KWP Gdańsk

84-letnia kobieta była najprawdopodobniej przypadkową ofiarą tego mężczyzny.

Za zabójstwo 54-latkowi grozi do 25 lat albo dożywotnie pozbawienie wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24