10.06.2022 15:30 52 WH/SM Wejherowo

Odpust na Kalwarii Wejherowskiej w ten weekend. Będą utrudnienia

Fot. SM Wejherowo

W sobotę i niedzielę (11-12 czerwca) na Kalwarii Wejherowskiej zbiorą się wierni, aby uczcić odpust Trójcy Świętej nazywany także morskim. Straż miejska informuje o utrudnieniach na ulicach Wejherowa.

Uroczystości rozpoczną się w sobotę (11 czerwca) o godzinie 6:30 odsłonięciem Cudownego Obrazu i mszą świętą. Potem wierni powitają pielgrzymów m.in. z Gdyni, Rumi, Redy, Kosakowa, Pierwoszyna, Rewy, Pucka, Swarzewa, Władysławowa czy Strzelna. O godzinie 14:00 dojdzie do centralnych obchodów kalwaryjskich z kazaniami.

Wydarzenie będzie połączone z koncertem „Pokój wam” z okazji 20-lecia Misterium, który rozpocznie się o godzinie 20:30. Więcej o tym przeczytać można w naszym artykule.

Następnego dnia, w niedzielę (12 czerwca) o godzinie 8:00 pielgrzymi ruszą w drogę krzyżową na Kalwarii. O godzinie 9:00 rozpocznie się procesja z Najświętszym Sakramentem, a tuż po tym – suma odpustowa pod przewodnictwem księdza biskupa przy kościele Trzech Krzyży.

Z powodu odpustu, kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na drogach.

W tym dniu wystąpią największe utrudnienia w ruchu drogowym. Od godziny 8:30 formować się będzie na ulicy Strzeleckiej i Mickiewicza procesja. W tym czasie wjazd w/w ulice od strony ulicy 3 Maja zostanie zamknięty. O godzinie 9:00 procesja wyruszy ulicami Mickiewicza, Kościuszki, 3 Maja i Strzelecką na Kalwarię Wejherowską. Przemarsz potrwa około 40 minut – informuje wejherowska straż miejska. - Około godziny 12:00 również wystąpią utrudnienia w ruchu na w/w ulicach.

Strażnicy miejscy radzą kierowcom, aby w tym dniu poruszać się w stronę Strzepcza przez Luzino lub Gościcino (dawne Zybertowo), a wjeżdżającym od strony Częstkowa do Wejherowa zaleca się kierować w Pętkowicach w lewo na Gościcino (Zybertowo) z wyjazdem na ul. Sucharskiego w Wejherowie.

Tym sposobem można ominąć korki na ulicy Strzeleckiej gdzie odbywać się będą główne uroczystości odpustowe – mówią mundurowi.

Fot. mat.pras.

Nad bezpieczeństwem pielgrzymów w czasie przemarszu z kościoła klasztornego na Kalwarię Wejherowska czuwać będzie straż miejska.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24