10.06.2022 14:00 7 AB/TTM

'Ceny wzrosły' - rusza sezon turystyczny nad morzem

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

'My już rozpoczęliśmy sezon, od maja przyjmujemy grupy seniorów. Rezerwacje wpływają na bieżąco, nie zapowiada się źle, natomiast ceny troszeczkę wzrosły' - mówi Marta Balicka prezes Stowarzyszenia „Kaszuby Północne” LOT. Nad Morzem Bałtyckim pojawiają się pierwsi turyści.

Właściciele domów turystycznych nad polskim morzem przyjmują już pierwszych gości. Mimo, że do sezonu właściwego zostało jeszcze około dwa tygodnie, plaże nad Bałtykiem są coraz bardziej zapełnione. Jak informują właściciele nadmorskich lokali, ceny pobytu rosną.

Rezerwacje wpływają na bieżąco, nie zapowiada się źle, natomiast ceny troszeczkę wzrosły. Turyści rozumieją, że koszty prądu, budynków, wywozów śmieci, to wszystko rośnie. Wzrosła cena za nocleg, która kształtuje się w okolicach 80 i więcej złotych w kwaterze prywatnej od osoby za dobę. Ta cena wzrosła po raz pierwszy od kilku lat - mówi dla Twojej Telewizji Morskiej Marta Balicka, prezes Stowarzyszenia „Kaszuby Północne” LOT.

Ceny zmieniają się również w lokalach gastronomicznych.

Ceny wzrosły, u mnie w lokalu jest to 20-30 proc. więcej. Podniosłem ceny, ponieważ zakupy, produkty czy media kosztują po prostu więcej. Najdroższy jest olej, wykorzystujemy go bardzo dużo. Poza tym nie ma aż takich drastycznych zmian - mówi Paweł Konopka, właściciel lokalu gastronomicznego we Władysławowie.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Mimo dużych podwyżek, nad polskie morze nadal przyjeżdża wielu turystów z całej Polski jak i z zagranicy.

Więcej w materiale Twojej Telewizji Morskiej


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24