08.06.2022 16:00 15 AB/TTM

Ambasador Mark Brzezinski odwiedził Gdynię

źródło: gdynia.pl

Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce przyjechał do Gdyni, gdzie odwiedził Bałtycki Terminal Kontenerowy. Trwa tam największy przeładunek sprzętu armii amerykańskiej w historii Portu Gdynia. Podczas wizyty Mark Brzezinski spotkał się z prezydentem Wojciechem Szczurkiem.

W Bałtyckim Terminalu Kontenerowym od 2018 roku realizowane są przeładunki sprzętu dla wojska. Przez gdyński terminal przewijają się czołgi, działa samobieżne czy mniejsze elementy wyposażenia.

Obecnie w BCT odbywa się największy przeładunek dla armii USA w historii Portu Gdynia. To około 1 400 sztuk różnego rodzaju sprzętu i kontenerów z lżejszym wyposażeniem. Z tej okazji gdyński terminal odwiedził Mark Brzezinski - czytamy na gdynia.pl.

Chcę podziękować firmie BCT za wszystko, co robi w ramach współpracy z rządem USA. To niesamowite, że mogę być świadkiem tego, jak bardzo zmieniła się Gdynia i Gdańsk w ciągu ostatnich 30 lat - mówi Mark Brzezinski, ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce.

Ambasador spotkał się prezydentem Gdyni, Wojciechem Szczurkiem i władzami BCT. Rozmowy dotyczyły m.in. polsko-amerykańskiej współpracy. Ponadto Mark Brzezinski był na pokładzie amerykańskiego niszczyciela USS „Gravely”, który uzupełnia zapasy w gdyńskim porcie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24