08.06.2022 13:50 9 WH/TTM

Wysyłał zdjęcia miejsc intymnych i proponował stosunek 11-latce

Fot. pixabay.com

23-latek wysyłał zdjęcia miejsc intymnych, proponował spotkanie i składał propozycje seksualne 11-letniej dziewczynce z Rumi. Policjanci zatrzymali mężczyznę. Do więzienia może trafić na 3 lata.

W piątek (3 czerwca) rumscy policjanci otrzymali zgłoszenie w tej sprawie.

Rodzice 11-latki zgłosili, że ich córka otrzymywała wiadomości niepokojącej treści. Jak się okazało, były to wiadomości ze zdjęciami miejsc intymnych osoby, która pisała do dziewczynki, jak również były to też propozycje spotkania i inne o charakterze seksualnym – wyjaśnia oficer prasowy asp. sztab. Anetta Potrykus z wejherowskiej komendy.

Kryminalni z Rumi wraz z policjantami do zwalczania cyberprzestępczości z wojewódzkiej komendy ustalili personalia mężczyzny i miejsce jego przebywania.

23-latek został zatrzymany na terenie sąsiedniego powiatu i doprowadzony do wejherowskiej komendy, gdzie usłyszał dwa zarzuty. Grozi mu 3 lat pozbawienia wolności – dodaje Potrykus.

Policjanci apelują do rodziców, aby rozmawiali ze swoimi dziećmi i ostrzegali je przed niebezpieczeństwem w sieci.

W tej sytuacji widać jak ważny jest kontakt z rodzicem i zaufanie pomiędzy nimi. Ta więź i brak obaw, aby powiedzieć, że dzieje się coś złego. Dzieci mogą być zaniepokojone i ukrywać pewne informacje przed rodzicami, przed strachem o karze. Musimy mieć świadomość i wyjaśnić dzieciom, że ktoś robi coś złego, jeżeli wysyła takie treści do osoby niepełnoletniej – tłumaczy oficer prasowy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24