06.06.2022 15:30 13 PM/KPP Wejherowo

Skontrolowali ponad tysiąc kierowców - trafili na 11 nietrzeźwych

Fot. policja

Wśród 1,3 tys. skontrolowanych kierowców 11 było pod wpływem alkoholu - to efekt akcji "Trzeźwość", którą przeprowadzili w sobotę i niedzielę policjanci z powiatu wejherowskiego. Zgodnie z obowiązującym prawem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości sprawcy grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

W sobotę i niedzielę (4/5 czerwca) na terenie całego województwa realizowane były działania „Trzeźwość”.

Podczas tej akcji mundurowi prowadzili intensywne kontrole drogowe, podczas których przeprowadzona badania na zawartość alkoholu w organizmie. Celem akcji było wyeliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących, a tym samym wzrost bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego - informuje asp. sztab. Anetta Potrykus z wejherowskiej komendy.

Podczas dwudniowych działań policjanci zatrzymali 11 kierowców będących pod wpływem alkoholu. Do zatrzymań doszło w miastach i gminach powiatu wejherowskiego.

Łącznie policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierowców samochodów oraz 6 nietrzeźwych rowerzystów. Policjanci pięciu nietrzeźwych rowerzystów ukarali mandatami karnymi po 2500 zł, wobec jednego z rowerzystów zostanie skierowany wniosek do sądu o ukaranie - dodaje asp. sztab. Anetta Potrykus.

W czasie prowadzonych działań przeprowadzono 1302 kontrole trzeźwości. Przypominamy, że za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości grozi mandat karny w wysokości 2500 zł.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24