04.06.2022 17:29 16 WH/KMP Gdynia

Nastolatkowie pobili i okradli 19-latka

Fot. KMP Gdynia

Bili pięściami, kopali i ugodzili nożem 19-latka, aby później ukraść mu telefon. Do rozboju doszło na plaży miejskiej w Gdyni.

W nocy z 26 na 27 maja 2022 r. na plaży miejskiej w Gdyni sprawcy zaatakowali 19-letniego mężczyznę, który wcześniej bawił się w jednym z gdyńskich lokali. Mężczyzna ten gdy odłączył się od swoich znajomych napotkał na swojej drodze 16 i 19-latka, gdzie po krótkiej rozmowie sprawcy zaczęli go uderzać pięściami i kopać - informuje gdyńska policja.

Jeden z napastników zadał nożem cios w okolicę prawej pachy 19-latka. Jakby tego było mało, okradli go z telefonu komórkowego. Kilka dni później gdyńscy kryminalni zatrzymali nastolatków.

Napastnicy stanęli w Prokuraturze Rejonowej w Gdyni, gdzie 16-latek za swój czyn odpowiadał tak samo jak dorosły jego kolega. W sprawie wystosowano wniosek o tymczasowy areszt - relacjonują mundurowi. - Policjanci w trakcie zatrzymania i dokonanego przeszukania odnaleźli przy starszym napastniku substancje, które na podstawie pierwszych ustaleń stanowią środki odurzające. Z całą pewnością kartoteka tego mężczyzny już niebawem wzbogaci się o kolejne przestępstwo.

Za rozbój sprawcom grozi 12 lat więzienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24