16.05.2022 09:14 0 WH

Festiwal ArteFonie - święto muzyki poważnej i jazzowej w Wejherowie

Źródło: ArteFonie/Facebook

We wrześniu Wejherowo po raz kolejny będzie stolicą jazzu i muzyki poważnej. Przed nami druga edycja Festiwalu ArteFonie pod hasłem „Na styku tradycji z nowoczesnością”. Organizatorzy przygotowują pięć różnorodnych koncertów.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku na festiwalowej mapie zadebiutował festiwal ArteFonie. Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia jest zespół  Art'n'Voices – oktet wokalny, który zdobył uznanie w Polsce i za granicą, laureat Nagrody Akademii Fonograficznej Fryderyk 2021 w kategorii Album Roku – Muzyka Współczesna.

Zobacz także: Festiwal ArteFonie wybrzmiał w Wejherowie

Druga edycja festiwalu ma odbyć się w terminie 8-11 września, a jej motywem przewodnim będzie hasło „Na styku tradycji z nowoczesnością”. Jak dotąd zaplanowano pięć koncertów prezentujących muzykę jazzową, kameralną, organową, elektroniczną i ambientową.

Dla najmłodszych przygotowaliśmy warsztaty muzyki filmowej, a dla kompozytorów drugą edycję konkursu kompozytorskiego – informują organizatorzy.

mat.pras.

Koncerty zaplanowano w różnych lokalizacjach, m.in. w wejherowskim muzeum czy kościele NMP Królowej Polski. Więcej informacji pojawi się wkrótce.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24