14.05.2022 08:04 0 WH/gdynia.pl

Psie plaże w Gdyni

Fot. gdynia.pl

W Gdyni znajdziemy dwie plaże, gdzie bez problemu możemy przyjść z psem. Czworonogi mogą biegać po piasku w Orłowie i na Oksywiu.

Przypomnijmy, że od maja do końca września w Gdyni obowiązuje zakaz wyprowadzania psów na plaże. Takim wyjątkiem są dwie lokalizacje.

Gdynia zawsze dbała o zwierzęta, stąd też pojawiły się dwie plaże dla naszych czworonogów. To doskonałe miejsca do aktywnego wypoczynku z psem i zabawy. Oczywiście przypominamy, że zgodnie z zasadami, które obowiązują na tych plażach – po swoim psie należy posprzątać – mówi wiceprezydent miasta Marek Łucyk.

Z czworonogiem możemy iść na plażę w Orłowie pomiędzy wejściem nr 18 a 19. Kolejna lokalizacja to Oksywie w okolicach wejścia nr 4. Ponadto z psem bawić można się w parku Kolibki, gdzie znajduje się wybieg dla psów.

Na obu plażach obowiązuje używanie kagańca i smyczy. Poza tym zawsze należy sprzątać po swoim czworonogu. Oszczędzamy w ten sposób „przykrych niespodzianek” innym spacerowiczom i plażowiczom – informuje portal gdynia.pl. - Przypominamy, że za wchodzenie z psem lub innym zwierzęciem w sezonie na plaże, które nie są do tego wyznaczone, możemy dostać od Straży Miejskiej pouczenie, a nawet mandat do 500 zł.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24