25.04.2022 16:30 1 AB/TTM

'Siatkówka i Reda mają moc uzdrawiającą'

Fot.TTM

W sobotę (24 kwietnia) i w niedzielę (25 kwietnia) odbyły się XXIV Mistrzostwa Polski Pracowników Samorządowych. W zawodach wzięli udział samorządowcy z całej polski, w sumie podczas turnieju zagrało 21 drużyn.

Fot.TTM Fot.TTM Fot.TTM Fot.TTM Fot.TTM Fot.TTM Fot.TTM Fot.TTM

Mistrzostwa odbywały się w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, a także w kilku szkołach w Redzie. 21 zespołów z całej Polski przyjechało, by rywalizować i przede wszystkim dobrze się bawić. Jak informują organizatorzy frekwencja jest wysoka.

Zespoły przyjechały praktycznie z całej Polski, od południa po północ i zachód. Myślę ze to jest dobry wynik, chociaż w przeszłości mieliśmy pół tysiąca ludzi i 43 zespoły. Po pandemii nie wszyscy byli gotowi żeby przyjechać. Poziom z roku na rok jest coraz wyższy. Ja pamiętam kiedyś reprezentację Gdańska, która na początku zajmowała ostatnie miejsca. Co roku trenowali dwa trzy razy w tygodniu, a po trzech latach przyjechali tutaj i zdobyli brązowy medal - mówi Jerzy Conradi, dyrektor MOSiR Reda.

Jak podkreślają uczestnicy, impreza organizowana w Redzie stoi na wysokim poziomie, a wielu z nich przyjeżdża na mistrzostwa od samego początku, czyli od 1996 roku.

Przyjeżdżam tutaj od 25 lat, cały czas trenuję. Nie było roku, kiedy bym nie zagrał. Oczywiście grałem tutaj w różnych kategoriach, lata lecą, a wiadomo, że łatwiej się gra z rówieśnikami. Jestem od prawie 10 miesięcy emerytem, ale na szczęście emeryci mogą tutaj brać udział. W 2013 roku wyszedłem ze szpitala po udarze, następnego dnia przyjechałem tutaj i grałem, siatkówka i Reda mają moc uzdrawiającą - mówi Janusz Adam Siejko z Gliwic.

W finale A wygrali gospodarze, samorządowcy z Redy. W decydującym meczy pokonali zespół Urzędu Miasta Milcz 2:1. Finał B wygrała drużyna ze Starogardu Gdańskiego.

Wyniki mistrzostw:

Finał A 1.Urząd Miasta Reda 2. Urząd Miasta Milicz 3. Starostwo Powiatowe Starogard Gdański 4. Starostwo Powiatowe Człuchów Finał B 1.Urząd Gminy Starogard Gdański 2. Urząd Miasta Gliwice 3.Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko - Pomorskiego 4. Urząd Gminy Lubicz 5. Urząd Miasta Bydgoszcz 6.Starostwo Powiatowe Puławy 7.Urząd Gminy Osielsko 8. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego 9.Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego Kat 45+ 1. Urząd Gminy Stare Pole 2. Urząd Gminy Choczewo 3. Urząd Miasta Reda 4. Starostwo Powiatowe Żywiec Kat 50 + 1. Starostwo Powiatowe Człuchów 2. Urząd Gminy Choczewo 3. Urząd Gminy Goleniów 4. Urząd Miasta Zabrze


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24