25.04.2022 15:20 5 WH/KMP Sopot

Narkotyki i skradziony alkohol – zatrzymano dwóch recydywistów

Fot. KMP Sopot

W jednym z mieszkań w Sopocie zatrzymano dwoje recydywistów, którzy podejrzani są o kradzież 16 butelek whisky, kilku sztuk piwa i inne produkty. Ponadto znaleziono u nich narkotyki.

Na początku kwietnia do policjantów z Sopotu zgłosił się przedstawiciel jednej z sieci sklepowych i powiadomił, że w ich lokalu na terenie miasta nieznani sprawcy czterokrotnie dokonali kradzieży towaru – relacjonują policjanci.

Skradziono co najmniej 16 butelek whisky, sześć piw i inne produkty. Łączna wartość towaru to blisko 2 tys. złotych.

Kryminalni przeanalizowali zapisy monitoringu i ustalili podejrzanych. W piątek (22 kwietnia) zatrzymano 44-letnią kobietę i 27-letniego mężczyznę.

Podczas czynności prowadzonych w mieszkaniu kryminalni znaleźli też leżącą na lusterku sypką substancję o charakterystycznych zapachu amfetaminy. Policjanci zabezpieczyli towar do dalszych badań i zatrzymali 42-letniego właściciela lokalu podejrzanego o posiadanie narkotyków. Cała trójka została doprowadzona do sopockiej komendy – informują mundurowi.

Podejrzani usłyszeli zarzut kradzieży sklepowych. Przyznali się do czynów, a z uwagi na to, że w przeszłości byli oni już karani za podobne przestępstwa i odbywali wyrok pozbawienia wolności, za udowodnione teraz przestępstwo będą odpowiadać jako recydywiści. Ponadto mężczyzna usłyszał zarzut posiadania środków psychotropowych.

Fot. KMP Sopot

Za kradzież w warunkach powrotu do przestępstwa grozi do 7 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności, a za zarzut posiadania środków psychotropowych – 3 lat.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24