22.04.2022 12:30 18 PM/PKP

Latem ogłoszą przetarg na budowę dworca w Wejherowie

Fot. Marek Trybański/TTM

Wracamy do wyczekiwanej przez mieszkańców inwestycji. Jak udało nam się dowiedzieć, latem tego roku ma zostać ogłoszony przetarg na wybór wykonawcy przebudowy budynku dworca w Wejherowie. Wciąż nie wiadomo jednak, ile będzie kosztowała modernizacja.

Przypomnijmy, że w czwartek (21 kwietnia) w wejherowskim starostwie podpisano umowę na renowację dworca w Wejherowie. W budynku mają powstać hol z pomieszczeniami kas biletowych i biblioteka. Więcej na ten temat pisaliśmy w tym artykule.

Już wiadomo, że przetarg, który ma wyłonić wykonawcę robót ruszy tego lata.

Planujemy, że latem tego roku nastąpi ogłoszenie przetargu na wybór wykonawcy prac budowlanych dla przebudowy dworca w Wejherowie. Po zakończeniu procedury przetargowej, planujemy podpisanie umowy z wykonawcą prac budowlanych. Ostateczny termin realizacji inwestycji będzie zależał od momentu podpisania umowy z wykonawcą – informuje Agnieszka Jurewicz z Polskich Kolei Państwowych.

Spółka nie podaje jeszcze kosztu realizacji inwestycji.

Kwota, jaką zamawiający może przeznaczyć na realizację inwestycji, jest podawana w momencie otwarcia ofert w przetargu na wybór wykonawcy prac budowlanych. Nie zamyka to możliwości jej ewentualnego zwiększenia, w sytuacji gdy oferty przedstawione przez potencjalnych wykonawców ją przewyższą, zważywszy choćby na obecną dynamikę wzrostu cen usług i materiałów budowlanych – dodaje Agnieszka Jurewicz.

Przypomnijmy, że przebudowa obejmuje renowację elewacji budynku dworca wraz ze znajdującymi się na niej detalami architektonicznymi. Odrestaurowaną elewację ma podkreślić nowa nocna iluminacja budynku.

Całkowicie zmieni się przestrzeń wewnątrz budynku, która zostanie poddana kompleksowej przebudowie i dostosowana do współczesnych standardów obsługi podróżnych. W zachodniej, parterowej części budynku zlokalizowana zostanie przestrzeń obsługi podróżnych, w skład której wejdą hol wraz pomieszczeniami kas biletowych dla przewoźników kolejowych i autobusowych. W budynku dworca znajdą się dwie toalety. Obie będą w pełni przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Toalety będą dodatkowo wyposażone w przewijak dla niemowląt – wymienia Agnieszka Jurewicz z PKP.

Dzięki planowanej inwestycji dworzec zostanie dostosowany do potrzeb osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Zmontowany zostanie również monitoring czy system przeciwpożarowy.

Przebudowa dworca obejmie również jego najbliższe otoczenie. Po stronie zachodniej obiektu powstanie niewielki parking z kilkoma miejscami postojowymi, a także wiata rowerowa. Ponadto na nowo zostanie ułożona nawierzchnia, a także uporządkowane tereny zielone.

Na piętrze budynku powstanie biblioteka powiatowa.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24