13.04.2022 08:00 10 AB/TTM

Pierwszy autobus elektryczny już jeździ na linii MZK w Wejherowie

Fot. TTM

Pojazd funkcjonuje w Wejherowie od końca marca. Na razie jest to autobus demonstracyjny, który ma przewozić mieszkańców, do czasu, kiedy dostawca nie przywiezie fabrycznie nowego modelu. Elektryczny pojazd kursuje z Rumi do Kębłowa.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Przypomnijmy, że przetarg na trzy autobusy, które mają zasilić MZK do końca tego roku, wygrał Solaris. Więcej o tym w naszym artykule. Do Wejherowa trafił już pierwszy pojazd elektryczny, który nie jest jednak docelowym autobusem, który na stałe będzie przewoził mieszkańców powiatu.

Zgodnie z przetargiem i umową, pod koniec marca otrzymaliśmy autobus demonstracyjny, nie jest to autobus docelowy, który spełnia zadanie w przetargu. Do czasu autobusu fabrycznie nowego dostawca daje nam ten sam model. Autobus będzie jeździł do czasu kiedy przyjadą autobusy docelowe - mówi Marcin Balakowski, zastępca dyrektora ds. technicznych i przewozów MZK Wejherowo.

Autobus kursuje w godzinach porannych od 4:00 do 9:00 i w godzinach popołudniowych od 13:00 do 17:00. Pojazd został dostarczony z pełnym wyposażeniem.

Autobus został dostarczony z ładowarką mobilną na kółkach. Można tę ładowarkę przestawić, autobus jest ładowany z tej ładowarki. Za miesiąc, półtora będą już ładowarki docelowe - dodaje Marcin Balakowski.

MZK ma zostać zasilone trzema autobusami elektrycznymi do końca listopada lub początku grudnia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24