11.04.2022 11:02 4 PM/TTM

Pięć groźnych pożarów w trzy dni

źródło: TTM, Gdynia 112, Czytelnik

Z wiaty śmietnikowej pożar przeniósł się na pawilon handlowy, do zdarzenia doszło w Rumi. Z kolei w Smolnie doszczętnie spalił się dom. W Tadzinie natomiast ogień strawił część budynku i przylegający do niego garaż. W Gdyni w wyniku pożaru mieszkania zginęła jedna osoba, a w Sasinie spalił się dach jednego z domów. To wszystko działo się tylko w miniony weekend.

W piątek (8 kwietnia) doszło pożaru budynku mieszkalnego w Smolnie – więcej na ten temat pisaliśmy w tym artykule. Tego samego dnia w Rumi zapalił się śmietnik, ale pożar szybko się rozwinął.

Przed 17:00 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze wiaty śmietnikowej przy pawilonach handlowych, po przybyciu na miejsce strażacy zastali rozwinięty pożar wiaty śmietnikowej, pożar rozwinął się na pawilony handlowe, elewacje i konstrukcję dachu, spaleniu uległa część budynku wraz z wyposażeniem. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Działania trwały ponad 5 godzin, uczestniczyło w nich 10 zastępów straży pożarnej – informuje st. kpt. Mirosław Kuraś, oficer prasowy wejherowskiej straży pożarnej.

W sobotę (9 kwietnia) przed godziną 19:00 w Tadzinie doszło do pożaru budynku mieszkalnego i przylegającego do niego garażu.

Rumia Fot. TTM Rumia Fot. TTM Rumia Fot. TTM Rumia Fot. TTM Rumia Fot. TTM Rumia Fot. TTM Rumia Fot. TTM Rumia Fot. TTM Tadzino Fot. TTM Tadzino Fot. TTM Tadzino Fot. TTM Tadzino Fot. TTM Tadzino Fot. TTM Tadzino Fot. TTM Tadzino Fot. TTM Tadzino Fot. TTM

Pierwsze działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i sprawdzenia czy nie ma osób poszkodowanych, następnie podano prądy gaśnicze w natarciu. Zapaleniu uległa elewacja, konstrukcja dachowa, pożar przeniósł się do wnętrza budynku mieszkalnego. Nikomu nic się nie stało, działało łącznie 8 zastępów, a działania trwały prawie trzy godziny – wyjaśnia oficer prasowy wejherowskiej straży pożarnej.

Z kolei w niedzielę (10 kwietnia) przed godziną 23:00 doszło do pożaru mieszkania przy ulicy Zamenhofa w Gdyni. Zginęła kobieta. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

W nocy palił się także dom w Sasinie przy ulicy Morskiej. W wyniku pożaru spaleniu i zniszczeniu uległa konstrukcja dachowa.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24