07.04.2022 08:00 7 AB/KWP Gdańsk

Podali się za hydraulika i pracownika wodociągów - okradli dwie seniorki

źródło: KWP Gdańsk

Policjanci z Gdańska w jednym dniu odnotowali dwa przypadki kradzieży pieniędzy i biżuterii z mieszkań. 84-letnią kobietę okradziono na łączną kwotę 15 tysięcy złotych, natomiast 88-latka z Oliwy straciła 7 tysięcy złotych i biżuterię.

źródło: KWP Gdańsk źródło: KWP Gdańsk źródło: KWP Gdańsk źródło: KWP Gdańsk

Pierwsza kobieta została okradziona sposobem na pracownika wodociągów. Do drzwi jej mieszkania zapukał mężczyzna, który pod pretekstem sprawdzenia instalacji wodnej wszedł do środka i pod nieuwagę seniorki wpuścił do mieszkania drugą osobę. Kobieta w ten sposób straciła prawie 15 tysięcy złotych.

Do kobiety mieszkającej na Oliwie, mężczyzna zapukał przedstawiając się jako hydraulik.

Sprawca przekazał pokrzywdzonej informację o rzekomej awarii instalacji wodnej oraz nakazał jej udanie się do łazienki. Następnie mężczyzna, wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonej, wpuścił do mieszkania drugą osobę, która dokonała kradzieży biżuterii oraz pieniędzy w kwocie 7 tysięcy złotych - informują gdańscy policjanci.

W jednej z tych spraw policjantom udało się zabezpieczyć monitoring, na którym zarejestrowano wizerunek osób, które mogą mieć związek z kradzieżą.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24