05.04.2022 15:00 5 AB/KWP Gdańsk

Ukradł obywatelowi Ukrainy dziecięcy wózek - teraz grozi mu kara 5 lat więzienia

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com

Mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania ukradł dziecięcy wózek na klatce jednego z bloków w Gdańsku. Po miesiącu funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego 64-latka, który usłyszał już zarzut kradzieży mienia, za co grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży na początku marca. Pokrzywdzony obywatel Ukrainy zgłosił kradzież dziecięcego wózka, a straty oszacowano na 1000 zł. Sprawą zajęli się funkcjonariusze, którzy szczegółowo sprawdzili monitoringi i przeanalizowali zabezpieczone monitoringi.

Policjanci przeprowadzili rozmowy z osobami, które mogły mieć informacje na temat sprawców. Podczas swojej pracy kryminalni ustalili okoliczności zdarzenia, a także wizerunek mężczyzny, który najprawdopodobniej odpowiadał za kradzież dziecięcego wózka. W trakcie dalszej pracy policjanci ustalili też tożsamość mężczyzny i zaczęli go szukać. 64-latek nie miał stałego miejsca zamieszkania i ustalenie jego miejsca pobytu było utrudnione - informują gdańscy policjanci.

Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego w sobotę (2 kwietnia). Mężczyzna przebywał w pobliżu jednego z centrów handlowych we Wrzeszczu.

64-latek został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Podczas czynności mężczyzna wskazał miejsce ukrycia ukradzionego mienia, była to jedna z działek ogrodowych na terenie Przymorza. Odzyskany wózek trafił już do właściciela - dodają policjanci.

Mężczyźnie za kradzież mienia grozi kara 5 lat więzienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24