30.03.2022 08:00 2 AB/KPP Wejherowo

Gmina Łęczyce: Miał wypróbować quada przed zakupem, a go ukradł

źródło: KPP Wejherowo

Mężczyzna umówił się ze sprzedawcą quada na obejrzenie sprzętu przed zakupem. Kiedy wsiadł na pojazd, pojechał w kierunku pól i już nie wrócił. 25-latek został zatrzymany przez dzielnicowych z Łęczyc, a quada udało się odzyskać.

źródło: KPP Wejherowo źródło: KPP Wejherowo źródło: KPP Wejherowo źródło: KPP Wejherowo źródło: KPP Wejherowo

Do kradzieży quada doszło na terenie gminy Łęczyce. Jak ustalili policjanci, 25-letni mężczyzna miał umówić się przed zakupem ze sprzedawcą, aby wypróbować sprzęt.

W związku z tym umówili się w jednej z miejscowości gminy Łęczyce. 25-latek pod pretekstem sprawdzenia pojazdu, wsiadł na quada i pojechał w kierunku pól i już nie wrócił. Pokrzywdzony złożył zawiadomienie o przestępstwie kradzieży, a policjanci od razu zajęli się sprawą - poinformowała asp. sztab. Anetta Potrykus z wejherowskiej komendy.

W poniedziałek (28 marca) kryminalni w jednym z garaży w Wejherowie ujawnili skradziony pojazd. Quad miał zdemontowane elementy karoserii. Podejrzany 25-letni mężczyzna został zatrzymany przez dzielnicowych z gminy Łęczyce. Tam doprowadzono go do policyjnej celi.

Mężczyzna był wcześniej notowany za podobne przestępstwa, natomiast za kradzież quada grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24