18.03.2022 12:30 2 PM/UM Puck

Prace przy budowie puckiej mariny postępują

Fot. UM Puck

Prace przy budowie puckiej mariny odbywają się zgodnie z harmonogramem – poinformowało miasto. Obecnie wykonano między innymi roboty rozbiórkowe oraz wykopy, a także trwa budowa platformy pod pomost stały.

Fot. UM Puck Fot. UM Puck Fot. UM Puck Fot. UM Puck Fot. UM Puck Fot. UM Puck Fot. UM Puck Fot. UM Puck

W ramach inwestycji ma powstać blisko 100 nowych miejsc cumowania jachtów. Przypomnijmy, że plac pod budowę oddano w październiku 2021 roku, a zakończenie inwestycji planowane jest na 2023 rok.

Pierwszy etap inwestycji obejmuje budowę części falochronu północnego dla osłony basenu rybackiego przed nadmiernym zafalowaniem, budowę stałego pomostu połączeniowego o długości 180 m wraz z trzema pomostami pływającymi dla jachtów oraz przygotowaniem nasady zaplecza portu.

Miasto poinformowało o postępach w pracach.

Wykonane już są mikropale - kotwienie ścianki szczelnej, zaczęło się pierwsze betonowanie na budowie i budowana już jest platforma pod pomost stały. A od poniedziałku pogrążanie ścianki. Wiem, że nie dla każdego te fachowe opisy są jasne, ale dzięki zdjęciom na pewno będzie łatwiej. Prace trwają i przebiegają zgodnie z harmonogramem – informuje Hanna Pruchniewska, burmistrz Pucka.

Inwestycja opiewa na kwotę ponad 32,8 mln złotych. Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego to ponad 22,2 mln złotych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24