17.03.2022 13:00 13 AB/UM Wejherowo

Wejherowo: Poszukiwani wolontariusze do pomocy uchodźcom

Fot.archiwum

Wolontariuszem może zostać każda pełnoletnia osoba, która chce pomóc obywatelom Ukrainy, którzy przebywają w Wejherowie. Chętni mają zgłosić się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wejherowie.

W Wejherowskim MOPS nadal zbierane są przydatne rzeczy dla Ukraińców. Poszukiwani są wolontariusze do pracy w magazynie, którzy będą segregować i porządkować przyniesione dary. Każdy chętny może się zgłosić do ośrodka pod nr telefonu 58 677 79 69.

W Wejherowie informacji w zakresie pomocy uchodźcom udziela Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, który wspólnie z Pomorską Grupą Poszukiwawczo – Ratowniczą GRYF w Wejherowie, organizuje zbiórkę: w punkcie przy ul. Sikorskiego 42 w Wejherowie oraz na plebanii przy kościele pw. Chrystusa Króla i bł. Alicji Kotowskiej – wejście od ul. Narutowicza - informuje Urząd Miasta Wejherowo.

Każdy kto chce pomóc, nadal może przynosić najpotrzebniejsze artykuły do budynku MOPS. Obecnie zbierane są m.in. wyprawki dla uczniów, domowe środki czystości, kosmetyki, szampony, środki higieniczne dla kobiet, pieluchy, odzież dla kobiet czy butelki do karmienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...