03.03.2022 16:00 0 AB/UG Wejherowo

Punkty recepcyjne w Gdyni i Gdańsku potrzebują wolontariuszy

Fot. PUW Gdańsk

'Zwracam się z prośbą o pomoc wolontariuszy przy zabezpieczeniu ciągłości i płynności pracy w naszych już teraz trzech punktach' - informuje Izabela Michnowska, pełnomocnik wojewody pomorskiego. Wszyscy chętni mogą pomóc w obsłudze uchodźców z Ukrainy.

Więcej rąk do pracy potrzebują punkty zajmujące się obsługą Ukraińców. Wiąże się to z coraz większą ilością zgłaszających się uchodźców, którzy uciekają przed wojną. Planowana jest 24-godzinna praca w dwóch punktach informacyjnych w Gdyni i Gdańsku, a także w punkcie recepcyjnym w Domu Harcerza w Gdańsku.

Główną obsadę stanowią oddelegowani pracownicy Urzędu Wojewódzkiego, żołnierze WOT-u i policjanci. Jednak potrzeba rąk do pracy, kolejnych wolontariuszy - informuje Izabela Michnowska, pełnomocnik wojewody pomorskiego do spraw społeczeństwa obywatelskiego.

Wszystkie punkty są prowadzone przez Pomorski Urząd Wojewódzki. Osoby, które chcą zostać wolontariuszami mogą się zgłaszać mailowo na adres [email protected] lub telefonicznie na numer 789 408 027.


Czytaj również: