24.02.2022 08:00 2 AB/Arka Gdynia

Arka Gdynia rozpoczyna zmagania w rundzie wiosennej

źródło: Arka Gdynia

W piątek (25 lutego) Arka Gdynia powróci do rozgrywek I ligi. Na wyjeździe podejmie drugi w tabeli Widzew Łódź, natomiast we wtorek (1 marca) w Gdyni zmierzy się w ćwierćfinale Pucharu Polski z Rakowem Częstochowa.

Żółto-niebiescy rozgrywają swój 32. sezon na poziomie zaplecza najwyższej ligi, a w tej rundzie odbędzie się jubileuszowy 1000 mecz na tym poziomie. Do tej pory w 994 spotkaniach Arce udało się zdobyć 1183 punkty, ponadto gdynianie odnieśli 367 zwycięstw, 297 remisów i 380 porażek.

Po zimowych przygotowaniach i dziewięciu grach kontrolnych, na żółto-niebieskich od razu czekają bardzo ważne mecze. Widzew Łódź to obecny wicelider, który w tym sezonie przegrał tylko trzy razy, jednak jedną z porażek odniósł właśnie z Arką na wyjeździe w czwartej kolejce sezonu. Mimo to, gospodarze będą faworytami tego spotkania. Początek w piątek (25 lutego) o godzinie 20:30.

Arcyważny mecz żółto-niebiescy rozegrają kilka dni później. We wtorek (1 marca) u siebie podejmą ekstraklasowy Raków Częstochowa w ramach ćwierćfinału Pucharu Polski. Początek spotkania o godzinie 20:45 na stadionie miejskim w Gdyni.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24