22.02.2022 09:00 24 PM

Kiedy kolejny etap remontu ulicy Przemysłowej?

Fot. Marek Trybański/TTM

Chociaż ulica Przemysłowa jest przejezdna od początku lutego, to dopiero w poniedziałek (21 lutego) odbyło się oficjalne otwarcie zmodernizowanego fragmentu trasy. Podczas spotkania poinformowano o planach realizacji kolejnych etapów inwestycji.

Od (1 lutego) wyremontowany fragment ulicy Przemysłowej jest dostępny, zarówno dla kierowców, jak i pieszych. Inwestycja została zrealizowana między innymi ze środków zewnętrznych. W odbiorze ulicy uczestniczył wiceminister infrastruktury Marcin Horała.

Jeżeli zsumujemy ostatnie dwa lata, to powiat uzyskał już ponad 150 mln zł środków centralnych na wsparcie różnego rodzaju inicjatyw inwestycyjnych. Na pierwszym miejscu są tu pewnie drogi i to na pewno nie jest koniec – mówił dla Twojej Telewizji Morskiej Marcin Horała.

Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM

Modernizacja ul. Przemysłowej objęła odcinek od ul. Wierzbowej w kierunku Bolszewa wraz z zakrętem i zjazdem do cementowni. To 600 metrów drogi.

Oddaliśmy kolejny odcinek Przemysłowej, cieszymy się, że udało się zrobić nie tylko nawierzchnię, ale i chodniki i ścieżkę rowerową - zaznacza starosta wejherowski Gabriela Lisius.

Inwestycja kosztowała 6,1 mln zł, z czego 50 proc. to dofinansowanie z budżetu państwa, a resztę kosztów po połowie pokrył powiat wejherowski i miasto Wejherowo.

W planach jest kolejny odcinek – od cementowni do ulicy Szkolnej, łącznie z przebudową przejazdu kolejowego i rondem – inwestycja opiewa na 8,6 mln zł. Powiat stara się o środki zewnętrzne, decyzja o przyznaniu dofinansowania powinna być w połowie roku. Jeżeli uda się otrzymać dofinansowanie, prace na Przemysłowej mają ruszyć jeszcze w tym roku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24