28.01.2022 17:00 13 WH/TTM

Reda: Nowe środki na dotacje na wymianę kopciuchów

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Za nami pierwsza w tym roku sesja Rady Miasta Redy. Radni przyjęli regulamin i zasady przyznawania dotacji na wymianę kopciuchów – 30 tys. złotych dofinansowania. Podjęto uchwały w sprawie nowych przystanków na linii nr 18, planów zagospodarowania przestrzennego czy zmian budżetowych.

Czwartkowa (27 stycznia) sesja została przeprowadzona w trybie zdalnym. Rajcy podjęli uchwałę o przystąpieniu do sporządzenia nowego planu zagospodarowania. Dotyczyło to 72 hektarów między ul. Mostową, Obwodową, Mościmi Błotami i zabudową mieszkaniową od strony południowej.

Przyjęto regulamin i zasady przyznawania dotacji na wymianę kopciuchów.

Mamy w budżecie 30 tysięcy złotych na ten cel. Nie mamy w zasadzie żadnych wymagań, oprócz tego, że muszą to być mieszkańcy Redy, muszą mieć dom mieszkalny i nie prowadzić działalności – wszystkie te osoby mogą starać się o dofinansowanie w kwocie 5 tysięcy złotych. Mogą również uznać to jako wkład do „Czystego Powietrza”. Można to łączyć – mówi dla Twojej Telewizji Morskiej Halina Grzeszczuk, zastępca burmistrza Redy.

Kolejna uchwała dotyczyła nowych przystanków na trasie linii nr 18 MZK Wejherowo. Szczegóły w naszym artykule.

Na prośbę mieszkańców jeszcze dodajemy jeden przystanek w okolicach parku wodnego. Po drugiej stronie jest przystanek w zatoczce przy ulicy Bosmańskiej – dodaje Grzeszczuk.

Wprowadzono także zmiany w budżecie między innymi zwiększono środki na zadaszenie hali lodowiskowej.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24