28.01.2022 15:00 0 AB/KPP Wejherowo

Zderzenie dwóch aut w Wejherowie. Jedna osoba trafiła do szpitala

źródło: KPP Wejherowo

Na skrzyżowaniu ulic Ofiar Piaśnicy i Krasińskiego doszło do zdarzenie drogowego, w którym uczestniczyły dwa samochody. Według wstępnych ustaleń, kierowca samochodu ford transit prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa kierującej audi. Kobieta została przewieziona do szpitala.

W piątek (28 stycznia) po godzinie 8:00 policjanci z Wejherowa otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, w którym uczestniczyły ford transit oraz audi.

Jak ustalili wstępnie policjanci, kierowca samochodu ford transit wyjeżdżając z ul. Krasińskiego w kierunku drogi krajowej nr 6, prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa kierującej audi, która jechała ulicą Ofiar Piaśnicy w kierunku drogi krajowej 6 i doszło do zderzenia. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz wyjaśniali okoliczności - informuje asp. sztab. Anetta Potrykus z wejherowskiej komendy.

Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierowcy forda, natomiast kierująca audi została przewieziona do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Teraz sprawą zajmą się śledczy, którzy będą wyjaśniać okoliczności zdarzenia.

Za spowodowanie wypadku drogowego grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, za spowodowanie kolizji drogowej grozi mandat karny w wysokości do 5000 zł - dodaje Anetta Potrykus.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...