28.01.2022 14:00 3 AB/TTM

Wystawa Corinny Kidoń w Wejherowie

Fot. Marek Trybański/TTM

'Buntspiel' to wystawa autorstwa Corinny Kidoń, malarki pochodzącej z Niemiec. Ekspozycja, która została wystawiona w wejherowskiej Książnicy jest objęta patronatem konsulatu Niemiec w Gdańsku.

'Buntspiel' stanowi zbiór prac malarskich wykonanych przez Corinne Kidoń. Wystawa trafiła do Książnicy prof Gerarda Labudy, gdzie będzie można ją obejrzeć do 14 czerwca.

Jej malarstwo epatuje kolorem, jest bardzo energetyczne. Autorka łączy sztuki abstrakcyjną i figuratywną. Powstaje nowa ciekawa jakość, ona stworzyła swój własny mikrokosmos. Jest to zabawa kolorem i formą - mówi dla Twojej Telewizji Morskiej Benita Grzenkowicz–Ropela z Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.

Wystawa, która nie po raz pierwszy gości w Wejherowie, została objęta patronatem konsulatu Niemiec w Gdańsku. W ramach ekspozycji odbył się uroczysty wernisaż, na którym pojawiło się wielu gości.

Wcześniej był bardzo uroczysty wernisaż połączony z koncertem. Wystąpił profesor Bogdan Kułakowski z recitalem fortepianowym. Wystąpili również jego studenci. Pani konsul podkreślała, że współpraca na gruncie pomorskim jest bardzo dobra. Jest wiele bardzo ciekawych projektów, sama wystawa Pani Kidoń gości w naszym muzeum po raz drugi, jest to kolejny patronat konsulatu nad tą wystawą - dodaje Benita Grzenkowicz –Ropela.

Wystawę można zobaczyć codziennie w godzinach pracy muzeum.

Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24