19.01.2022 10:01 1 PM

Zły stan tablic informacyjnych w Rumi. Miasto zapowiada wymianę

Fot. Teresa Hebel

Na zły stan wizualny i estetyczny tablic informacyjnych znajdujących się na terenie Rumi, a w szczególności przy dworcu, zwraca uwagę jedna z radnych miasta. Urzędnicy odpowiadają, że planowana jest inwentaryzacja tablic, a w przyszłości ich wymiana.

Radna Teresa Hebel zwróciła się z prośbą o odnowienie tablic informacyjnych znajdujących się w Rumi. Interpelacja dotyczy głównie tablicy umieszczonej przy dworcu kolejowym w Rumi.

Wielu mieszkańców miasta zwraca uwagę na zły stan wizualny i estetyczny tablic, bowiem w obecnym stanie niektóre z nich są nieczytelne. Powyższa prośba zgłoszona przez mieszkańców dotyczy również odnowienia tablic w parku w Janowie oraz tablic informacyjnych umieszczonych przy Szkole Podstawowej nr 1 w Rumi - napisała radna.

Miasto odpowiada, że wymiana tablic historycznych znajdujących się na terenie miasta jest planowana. W tym roku ma zostać wykonana ich inwentaryzacja wraz z dokumentacją fotograficzną.

Wydział Promocji i Zieleni Miejskiej wspólnie ze społecznym pełnomocnikiem burmistrza ds. historii opracuje nową koncepcję graficzną i tekstową tablic – uwzględniając również nowe miejsca, gdzie takie tablice powinny się pojawić. Prace te są niezbędne, gdyż część tablic jest już nieaktualna – obiekty już nie istnieją lub zawiera błędy merytoryczne - poinformował burmistrz Rumi Michał Pasieczny.

W przyszłym roku miasto planuje zabezpieczenie środków na wykonanie tablic wraz z ich montażem.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24