17.01.2022 14:15 0 AB/GOSRiT Luzino

Derby powiatu wejherowskiego w przygotowaniach do rundy wiosennej

Facebook.com/KS Wikęd Luzino

Wikęd Luzino rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej. W pierwszym sparingu, zagrał na wyjeździe z innym klubem z powiatu wejherowskiego - Stolemem Gniewino, który na co dzień gra w wyższej klasie rozgrywkowej.

Trener Maciej Pliński postanowił zabrać na mecz 17 zawodników, reszta trenowała indywidualnie. Faworytem tego sprawdzianu był Stolem Gniewino, który występuję w rozgrywkach III ligi, natomiast Wikęd to IV-ligowy zespół.

Mecz był bardzo dobrą okazją do sprawdzenia młodych zawodników na tle rywala z wyższej klasy rozgrywkowej, swój debiut w seniorskiej piłce zaliczył 15-letni bramkarz Kacper Labun, testowany był również jeden zawodnik spoza klubu. Podczas meczu trener sporo rotował składem, dając większości zawodników około 60 minut gry - informuje Wikęd Luzino.

Do przerwy był wynik 0:0, jednak w drugiej połowie Wikęd zaczął popełniać indywidualne błędy, a Stolem je wykorzystywał. Porażka ze Stolemem 3:1 jest dopiero początkiem przygotowań luzińskiego zespołu do rundy wiosennej.

Zespół kolejny tydzień spędzi na własnych obiektach, nadal mocno trenując, a zakończy w weekend sparingiem z KS Chwaszczyno oraz turniejem halowym w Lęborku, organizowanym przez Anioły Garczegorze - dodaje klub.

Wikęd do rozgrywek wraca w sobotę (5 marca). Na wyjeździe podejmie Bytovię Bytów. Stolem natomiast zagra tydzień później u siebie z drugim zespołem Pogoni Szczecin.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24