16.01.2022 13:30 9 AB/UG Wejherowo

Mieszkańcu, zgłoś swoje źródło ciepła

Fot.archiwum

Właściciele i zarządcy budynków mają obowiązek złożenia deklaracji jakim źródłem ciepła ogrzewają swoje nieruchomości. Zgłoszenie można składać online, w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków lub za pośrednictwem urzędu gminy.

1 lipca 2021 roku ruszyła baza CEEB czyli Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków. Jest to system informacji o źródłach ogrzewania budynków w Polsce, który ma wspierać walkę ze smogiem i pomóc w wymianie tzw. kopciuchów.

Obowiązkiem właścicieli/zarządców nieruchomości jest złożenie deklaracji, poprzez wypełnienie specjalnego formularza, jakim źródłem ciepła ogrzewają swoje nieruchomości. W ten sposób powstanie “mapa” emisyjności budynków w całym kraju. Należy zgłosić każdy budynek, który posiada zainstalowane źródło ciepła lub spalania paliw o mocy nominalnej do 1MW, wykorzystywane do ogrzewania budynku i podgrzewania wody użytkowej - informuje gmina Wejherowo.

Deklarację należy złożyć do 30 czerwca, jeżeli źródło ciepła zostało uruchomione przed 1 lipca 2021 roku, natomiast dla nowych źródeł ciepła wniosek trzeba złożyć w terminie 14 dni od dnia jego uruchomienia.

Zgłoszenie można dokonać drogą elektroniczną tutaj, lub w formie papierowej w urzędzie gminy.

źródło:UG Wejherowo

Za nie zgłoszenie źródła ciepła w terminie grozi kara grzywny do 500 zł.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24