05.01.2022 15:00 2 AB/TTM

Zaśpiewali kolędy po polsku i kaszubsku

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

W puckiej Farze odbyło się puckie kolędowanie, podczas którego wystąpili wykonawcy z różnych grup artystycznych. Podczas wydarzenia zaśpiewano kolędy w języku polskim, kaszubskim, a także aranżacje anglojęzycznych świątecznych przebojów takich jak Last Christmas w wersji dętej.

Puckie kolędowanie odbyło się we wtorek (4 stycznia) w miejscowej Farze. Przybyli mieli okazję posłuchać kolęd śpiewanych w języku polskim, a także kaszubskim. Nie zabrakło także utworów z kolędowej płyty, którą nagrał Ryszard Bizewski, kapelmistrz puckiej orkiestry dętej.

Magia świąt nadal trwa. Puckie kolędowanie to projekt, który narodził się w okresie pandemii. W 2021 Ryszard Bizewski postanowił, że nagra świąteczną płytę dla wszystkich, którzy chcieli się przenieść w ten czas. Stowarzyszenie Kultury i Sztuki od kilku lat działa na puckim rynku. Zrobiliśmy wspólnie ten koncert - mówi Katarzyna Bartoszewicz-Stromska ze Stowarzyszenia Kultury i Sztuki Da Capo Al Fine.

W koncercie wzięli udział - Pucka Orkiestra Dęta, Stowarzyszenie Kultury i Sztuki Da Capo Al Fine oraz Chór Świętej Cecylii.

Połączyły się różne grupy artystyczne naszego miasta. Powstały utwory po polsku i po kaszubsku. Jestem wzruszona, bo różne środowiska artystyczne naszego miasta się zebrały ze sobą we wspólnym projekcie - mówi Hanna Pruchniewska, burmistrz Pucka.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24