29.12.2021 16:00 11 PM/KWP Gdańsk

Barmanka zwróciła uwagę klientom - została uderzona pięścią w twarz

Fot. pixabay.com

Policjanci zatrzymali trzech pijanych klientów lokalu, po tym, jak jeden z nich uderzył barmankę w twarz, drugi groził jej, a trzeci znieważył funkcjonariuszy. Dwaj zatrzymani już usłyszeli zrzuty w tej sprawie, trzeci sprawca zostanie przesłuchany. Mężczyznom może teraz grozić od dwóch do pięciu lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (27 grudnia) wieczorem. Policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że w jednym z lokali na gdańskim Śródmieściu klienci zaatakowali barmankę.

Na miejscu funkcjonariusze referatu interwencyjnego ustalili, że kiedy kobieta zwróciła uwagę klientom, że piją swój alkohol i zachowują się za głośno, jeden z mężczyzn uderzył ją z pięści w twarz, powodując między innymi uszkodzenie nosa i rozcięcie wargi. W tym czasie drugi sprawca groził barmance. Po chwili dwaj napastnicy w towarzystwie kolegi opuścili lokal. Policjanci ruszyli za sprawcami ulicami gdańskiego Śródmieścia - informuje gdańska policja.

Na ulicy Podwale Staromiejskie mundurowi zauważyli dwóch mężczyzn, których wygląd pasował do rysopisu sprawców. Funkcjonariusze wylegitymowali ich. Podczas interwencji wobec 18-latka z Gdyni oraz 20-latka z Kwidzyna, ich 21-letni znajomy znieważył policjantów.

Trzej mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Badanie alkomatem wykazało, że sprawcy byli pijani. Dwóch było pod wpływem 1,5 promila, trzeci miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Po wytrzeźwieniu dwaj z zatrzymanych usłyszeli zarzuty - czytamy w policyjnym komunikacie.

20-latek z Kwidzyna odpowie za kierowanie gróźb wobec barmanki, natomiast 21-letni mieszkaniec Gdyni odpowie za znieważanie policjantów. Po otrzymaniu opinii biegłego w zakresie obrażeń, jakich na skutek uderzenia doznała pokrzywdzona, zarzuty za uszkodzenie ciała kobiety usłyszy 18-latek z Gdyni.

Za uszkodzenie ciała i spowodowanie rozstroju zdrowia na czas powyżej 7 dni grozi kara 5 lat więzienia. Za znieważenie funkcjonariuszy w związku z wykonywaniem przez nich obowiązków służbowych grozi do dwóch lat pozbawienia wolności. Podobną karą zagrożone jest przestępstwo kierowania gróźb karalnych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24