28.12.2021 14:00 22 PM/UG Choczewo

Dzięki tej inwestycji turyści dotrą na plażę nową drogą

Fot. Gmina Choczewo

Powstał ciąg pieszo-rowerowy od Sasina w gminie Choczewo do plaży. Wybudowano łącznie 1,5 kilometra drogi.

W gminie Choczewo zakończono realizację inwestycji pod nazwą ”Budowa ciągu komunikacyjnego prowadzącego do morza w miejscowości Sasino”. Droga prowadzi do wejścia na plażę nr 51.

Fot. Gmina Choczewo

W ramach tego przedsięwzięcia wybudowano odcinek 1500 metrów drogi – ciągu pieszo-rowerowego o nawierzchni naturalnej z klińca - kruszywa łamanego i jezdni ograniczonej obrzeżami betonowymi, szerokości 3 metrów z poboczami, od centrum wsi Sasino-Stilo do plaży - informuje gmina Choczewo.

Oprócz tego powstała też sieć wodociągowa z hydrantami, która ma zapewnić ochronę przeciw pożarową lasów oraz zaopatrywać w wodę istniejące i planowane na plaży obiekty sanitarne, handlowe czy gastronomiczne.

Wybudowano także sieć energooszczędnego oświetlenia ulicznego – parkowego, które oświetli nowo wybudowany odcinek drogi do morza.

Inwestycja została zrealizowana w części dzięki dofinansowaniom ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego, a także darowizn Fundacji PGE i Spółek realizujących inwestycję związaną z budową morskich farm wiatrowych na morzu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24