10.12.2021 15:30 0 PM/SKM Trójmiasto

Nowy rozkład jazdy SKM Trójmiasto

Źródło: SKM Trójmiasto/Facebook.jpg

‘Prosimy - nie zapomnijcie sprawdzić o której odjeżdża wasz pociąg’ – apeluje SKM Trójmiasto. Od 12 grudnia pociągi SKM będą jeździć według nowego rozkładu jazdy.

W trakcji elektrycznej, na trasie Gdańsk Śródmieście – Lębork w dni robocze zmiany będą minimalne. W porównaniu do obecnego rozkładu będą maksymalnie kilkuminutowe zmiany w godzinach odjazdów poszczególnych pociągów.

W weekendy (z wyjątkiem 12, 25 i 26 grudnia i 1, 2, 6 i 7 stycznia) będą prowadzone prace na torach. Pociągi pojadą więc według zastępczych rozkładów jazdy - między Gdańskiem a Wejherowem co 30 min. Z kolei 7 stycznia 2022 - pociągi w trakcji elektrycznej będą kursowały według rozkładu jazdy na soboty.

W trakcji spalinowej na trasie Trójmiasto - Kartuzy/Kościerzyna będą liczne zmiany związane głównie z elektryfikacją linii PKM i budową nowego przystanku Gdańsk Firoga. Godziny odjazdów niektórych pociągów zmienią się nawet o kilkadziesiąt minut.

Do 24 grudnia zamknięty jest jeden tor na linii PKM na odcinku Kiełpinek - Gdańsk Rębiechowo. Później zostanie zamknięty jeden tor od Gdańska Wrzeszcza do Gdańska Brętowa.

Od 25 grudnia w związku z licznymi prośbami podróżnych pociąg Kościerzyna (odj. o 05:14) - Gdynia Główna wróci na swoją stałą trasę - przez stację Gdańsk Wrzeszcz. Niestety, ze względu na brak dostatecznej zdolności przepustowej, odbędzie się to kosztem pociągu Gdynia Głłówna (odj. O 5:42) - Gdańsk Wrzeszcz, który zostanie odwołany w dni robocze od 27 grudnia – informuje na swojej stronie SKM Trójmiasto.

Od 27 grudnia pociąg relacji Gdynia Główna, który odjeżdża o godzinie 6:56 do stacji Gdańsk Rębiechowo zostanie wydłużony do Gdańska Wrzeszcza. Po zmianie będzie wyruszał z Gdyni o 7:19.

Pociąg Gdańsk Rębiechowo, który odjeżdża o 7:28 do stacji Gdynia Główna będzie zaczynał bieg w Gdańsku Wrzeszczu, z którego będzie odjeżdżał o 8.20.

Szczegółowe informacje dotyczące kursowania pociągów SKM znajdują się na stronie www.skm.pkp.pl.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24