07.12.2021 16:00 56 AB/KPP Wejherowo COVID-19

Kolejne mandaty za brak maseczki

źródło: KPP Wejherowo

"Zdarza się, że to sami mieszkańcy proszą o interwencję w jakiejś placówce handlowej, ponieważ ktoś z klientów nie zasłania ust i nosa". W związku z rozprzestrzenianiem się Covid-19 funkcjonariusze regularnie prowadzą kontrole obowiązku zasłaniania ust i nosa. W poniedziałek (6 grudnia) policjanci ujawnili 80 wykroczeń, znaczna część osób została ukarana mandatami.

Kontrole prowadzone są przede wszystkim w miejscach publicznych takich jak środki komunikacji miejskiej, sklepy czy galerie, gdzie istnieje duże prawdopodobieństwo rozprzestrzeniania się koronawirusa. Podczas wizyt policjanci zwracają uwagę przede wszystkim na obowiązek zasłaniania ust i nosa.

Podczas patroli, mundurowi weryfikują, jak klienci oraz pracownicy sklepów stosują się do obecnych przepisów związanych z obowiązkiem zasłaniania ust i nosa oraz limitów osób, które obecnie obowiązują w różnych miejscach. Wobec osób, które nie przestrzegają obostrzeń, mundurowi będą podejmować interwencje - informuje Anetta Potrykus, rzecznik KPP Wejherowo.

Pomimo regularnych kontroli, mundurowi nadal spotykają się z nieprzestrzeganiem obostrzeń.

Tylko wczoraj policjanci interweniowali osiemdziesiąt razy, w związku z naruszeniami. Zdarza się, że to sami mieszkańcy proszą o interwencję w jakiejś placówce handlowej, ponieważ ktoś z klientów nie zasłania ust i nosa - dodaje Anetta Potrykus.

Policja wskazuje także, że obostrzenia są po to aby chronić społeczeństwo przed dalszym rozprzestrzenianiem się Covid-19.

Bądźmy odpowiedzialni i stosujmy się do obostrzeń, ponieważ mają one na celu ochronę zdrowia i życia nas wszystkich. Pamiętajmy, że te osoby, które nie będą przestrzegały obowiązujących nakazów dotyczących zasłaniania ust i nosa w przestrzeni wspólnej, zamkniętej, muszą liczyć się z konsekwencjami - apeluje policja.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24