07.12.2021 15:30 0 AB/TTM

Dzieci z regionu otrzymały prezenty od świętego Mikołaja

Fot. TTM

Święty Mikołaj przybył do powiatów puckiego i wejherowskiego, aby obdarzyć dzieci prezentami. W niektórych miejscach oprócz Mikołaja pojawiły się także elfy, oraz sanie z reniferami.

W wielu miastach regionu zorganizowano mikołajki dla najmłodszych mieszkańców. W Helu Mikołaj jeździł na swoich saniach po całym mieście i wręczał prezenty wszystkim dzieciom.

Co roku otrzymujemy listę grzecznych dzieci od świętego Mikołaja. Sprawdzamy w ewidencji ludności. Okazuje się że wszystkie dzieci helskie są grzeczne. Będziemy jeździli i rozdawać tym dzieciom prezenty. Od ubiegłego roku Mikołaj przyjeżdża do nas pięknymi saniami. One świetnie wyglądają już po zmroku, bo są oświetlone. Jeździmy po całym mieście, zatrzymujemy się w wyznaczonych miejscach - mówiła dla Twojej Telewizji Morskiej Żanna Sępińska, kierownik do spraw promocji.

Więcej zdjęć z wydarzenia można zobaczyć tutaj

W Redzie także zdecydowano się na mobilne Mikołajki. Święty Mikołaj jeździł po całej Redzie na saniach wypełnionych prezentami.

Postanowiliśmy zatrudnić świętego Mikołaja, żeby w swoim powozie przemierzał ulice Redy. Zrezygnowaliśmy z sytuacji, kiedy mikołajki odbywały się na scenie. Po raz drugi są to mobilne mikołajki. To ma sens, ponieważ odwiedzamy miejsca, gdzie jest dużo dzieci, jesteśmy pod szkołami, na placach. Tam rozdajemy prezenty. W Redzie dzieci są bardzo otwarte na świętego Mikołaja - mówi Tomasz Wiśniewski, dyrektor Fabryki Kultury w Redzie.

Zdjęcia można zobaczyć tutaj.

W Luzinie natomiast święty Mikołaj zdecydował się przyjmować dzieci w jednym miejscu. W tym roku, odwiedziło go wyjątkowo dużo najmłodszych, które otrzymały od niego prezenty.

Dzieci w Luzinie są grzeczne. Nie spodziewałem się, że będzie tutaj tyle dzieci. Wór mam bardzo ciężki, jest w nich bardzo dużo prezentów. Myślę, że za rok będę musiał wziąć pomocników - stwierdza święty Mikołaj.

Więcej zdjęć z wydarzenia tutaj


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24