07.12.2021 13:30 5 AB/TTM

Święty Mikołaj odwiedził dzieci w wejherowskim szpitalu

Fot.TTM

Świąteczne kartki wręczył święty Mikołaj dzieciom z wejherowskiego szpitala. W ich tworzeniu pomagały najmłodsi z Wejherowa. W sumie wręczono ponad 100 kartek.

Co roku 6 grudnia do szpitala w Wejherowie przychodzi święty Mikołaj, aby wręczyć najmłodszym pacjentom upominki i kartki z życzeniami. Zawsze towarzyszą mu inne dzieci, które tworzyły kartki oraz muzycy z gitarą. W tym roku ze względu na pandemię, grupa nie mogła wejść do szpitala.

W związku z pandemią musimy ograniczyć napływ innych osób do oddziału, żeby nie stwarzać niebezpieczeństwa zarówno dla dzieci jak i dla osób odwiedzających. Od września dominują w szpitalu dzieci do drugiego, trzeciego, czwartego roku życia - mówi Adam Hermann, ordynator oddziału pediatrii.

Mimo obostrzeń, dzieci zawsze cieszą się na widok prezentów, bo jak mówi święty Mikołaj, głównym celem jest sprawienie im przyjemności i radości.

Znajdują się w szpitalu, chcę im przynieść odrobinę radości i uśmiechu, a to za sprawą kartek z życzeniami, które są przygotowane przez dzieci. W tym roku do akcji włączyły się również przedszkola i również tamte dzieciaki tworzyły kartki przepełnione życzeniami. Wszyscy chcą tym dzieciom życzyć szybkiego powrotu do zdrowia. Chcemy, aby dzieci w szpitalu chociaż przez chwilę poczuły się jak w domu - mówi Jacek Drewa, prezes parafialnego zespołu caritas.

Dzieci z przedszkoli aktywnie tworzyły kartki z życzeniami, dla swoich rówieśników, którzy akurat ze względów zdrowotnych nie mogli spędzić Mikołajek w swoich domach. W tym roku Mikołaj wręczył małym pacjentom ponad 100 kartek i upominki.

Fot.TTM Fot.TTM Fot.TTM Fot.TTM Fot.TTM Fot.TTM Fot.TTM Fot.TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24