05.12.2021 16:00 18 AB/KMP Gdynia

Mundurowi zachęcają do wstąpienia w szeregi policji

Fot.archiwum

Policjanci z Gdyni regularnie prowadzą zajęcia w klasach policyjnych V liceum Ogólnokształcącego w Gdyni. Zachęcają aby młodzi uczniowie w przyszłości wstąpili do policji - odpowiedzialnej pracy, która ma zapewnić bezpieczeństwo społeczeństwu.

Funkcjonariusze podczas rozmów z licealistami mówią o tym jak trudna i odpowiedzialna jest praca w policji. Z rozmów z uczniami wynika, że dla wielu z nich praca w policji od zawsze była marzeniem.

Jest to bardzo odpowiedzialna praca, która ma zapewnić bezpieczeństwo społeczeństwu oraz nieść pomoc najbardziej potrzebującym - informuje Policja z Gdyni.

Każdy, kto chce wstąpić do policji, musi jednak spełnić określone kryteria.

Niestety nie każdy może ubiegać się o to, aby wstąpić w szeregi Policji. Należy spełnić kilka warunków. Jednym z nich jest obywatelstwo polskie. Taka osoba musi mieć nieposzlakowaną opinię, nie może być skazana prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, musi posiadać co najmniej średnie wykształcenie, oraz korzystać z pełni praw publicznych - informuje Jolanta Grunert oficer prasowy KMP w Gdyni.

Każdy kandydat który spełni powyższe warunki, może złożyć wniosek do policji. Kolejnymi etapami są rozmowa wstępna, test z wiedzy ogólnej, test sprawnościowy, test psychologiczny i ocena stanu zdrowia.

źródło/KMP Gdynia źródło/KMP Gdynia


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24