02.12.2021 11:25 11 PM

Wciąż mocno wieje. Na auto przy szkole spadło drzewo

Fot. OSP Wejherowo

Do wieczora synoptycy zapowiadają silny wiatr na Pomorzu. W strefie nadmorskiej porywy wiatru mogą dochodzić nawet do 100 km/h. W środę wieczorem strażacy wyjechali do powalonego drzewa w Zwartowie. W czwartek rano drzewo spadło na zaparkowane auto przy ulicy Strzeleckiej w Wejherowie.

Fot. OSP Wejherowo Fot. OSP Wejherowo Fot. Czytelnik Fot. Czytelnik Fot. OSP Choczewo Fot. OSP Choczewo

Ogromne drzewo runęło na zaparkowane przy wejherowskim Elektryku auto. Do zdarzenia doszło w czwartek (2 grudnia). Nikt nie został poszkodowany.

W środę (1 grudnia) po godzinie 20:00 zastęp OSP Choczewo wyjechał do powalonego drzewa na drogę na trasie Żelazno – Brzeźno Lęborskie.

Po przybyciu w miejsce zdarzenia zastano powalone dwa drzewa na drogę powiatową na wysokości miejscowości Zwartowo, blokujące przejazd pojazdów w obu kierunkach. Działania przybyłego zastępu OSP Choczewo polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu obu drzew z drogi przy użyciu pilarki do drewna - informują druhowie z OSP Choczewo.

W związku z silnym wiatrem, w porywach do 110 km/h, panującym dzisiaj w powiatach nadmorskich (w tym powiat wejherowski) radzimy, aby zabezpieczyć wolnostojące przedmioty z balkonów i tarasów, które wiatr może porwać oraz nie parkować samochodów w pobliżu drzew – apelują druhowie z OSP Wejherowo.

Ostrzeżenie IMGW obowiązuje do czwartku (2 grudnia) do godziny 19:00.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24