01.12.2021 14:30 0 AB

Glejak, kredyt, dzieci, leki, rehabilitacja - trwa zbiórka pieniędzy dla Mateusza

Fot. zrzutka.pl

Mateusz z Bolszewa to ojciec trójki małych dzieci, który od czterech lat walczy z glejakiem mózgu. W 2021 roku stwierdzono u niego wznowę i progresję guza do glejaka wielopostaciowego IV stopnia.

Mateusz zachorował w 2017 roku. Podjęto wtedy leczenie i operację, która pozostawiła trwały ślad na jego zdrowiu.

Choroba pierwszy raz dała o sobie znać w 2017 roku. Wtedy postawiono diagnozę i podjęto pierwszą próbę leczenia - operację neurochirurgiczną, która pozostawiła ślad w postaci niepełnosprawności ruchowej. Dzięki sile woli i determinacji, Mateusz mógł wrócić do pracy, aby utrzymać rodzinę. Nie było łatwo, ponieważ ograniczała go dysfunkcja ruchowa, napadowe, silne bóle głowy i ataki padaczki, ale nie poddawał się - czytamy na stronie zrzutki.

Powstała zbiórka pieniędzy na pomoc dla Mateusza. Do tej pory udało się zebrać ponad 41 tysięcy złotych. Cel zrzutki to 100 tys. zł. Fundusze przeznaczone zostaną na pomoc w życiu codziennym mieszkańca Bolszewa, który ze względu na stan zdrowia nie może wrócić do pracy.

W 2021 roku w trakcie badań kontrolnych stwierdzono wznowę i progresję guza do glejaka wielopostaciowego IV stopnia. Mateusz musiał przejść kolejną skomplikowaną operację, po której zaburzenia ruchowe i ataki padaczki nasilają się uniemożliwiając mu powrót do pracy. Wymaga pomocy w życiu codziennym. A życie codzienne nie jest łatwe - kredyt, trójka małych dzieci, leki, rehabilitacja... To wszystko spowodowało, że postanowiliśmy działać - pisze organizator zrzutki.

Wesprzeć Mateusza można tutaj:

Fot. zrzutka.pl Fot. zrzutka.pl Fot. zrzutka.pl


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24