29.11.2021 10:35 0 materiał partnera Materiał partnera

Wystrój kreatywnego biura - tego nie może w nim zabraknąć

Materiał partnera

Otoczenie, w jakim codziennie spędza się czas, w dużym stopniu wpływa na nasze samopoczucie. Właśnie dlatego dobra aranżacja biura jest tak ważna – nie tylko dla lepszego nastroju, ale przede wszystkim dla większej wydajności. W tym artykule podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę. Większości z nas wystrój biura może się kojarzyć z minimalistyczną i oficjalnie urządzoną przestrzenią, która pozbawiona jest indywidualnych cech. Od pewnego jednak czasu coraz większy nacisk kładzie się na to, żeby miejsce pracy było także miłe dla oka, efektowne i zaaranżowane tak, by sprzyjało kreatywności. Nie ma więc mowy o jakiejkolwiek nudzie! Domowe biuro powinno zachęcać do pracy, a także sprawiać, że czas w nim spędzony jest owocny i dobrze wykorzystany, a my czujemy się w nim dobrze. Jak to zrobić? Najważniejsze jest zachowanie równowagi, czyli sprytne połączenie rzeczy niezbędnych z tymi, które będą na nas dobrze oddziaływać i mobilizować nas do bycia kreatywnymi.

Jak urządzić biuro? Połącz przyjemne z pożytecznym!

Zastanawiając się, jak urządzić biuro, bardzo ważne jest to, by wyważyć w nim dwie strefy – zawodową i prywatną. Bo choć mogłoby się wydawać, że tutaj na plan pierwszy wysuwa się tylko ta pierwsza, to w biurze (domowym czy służbowym) nie przestajemy być przecież sobą – osobą o konkretnej osobowości, zainteresowaniach i potrzebach. Celem jest więc to, by przestrzeń była w jakimś stopniu dopasowana do nas. Dzięki temu zapanuje tutaj przyjemna atmosfera, która przełoży się w bezpośredni sposób na nasze większe zaangażowanie i lepsze efekty pracy.

Nie chodzi jednak o to, by biurko pełne było bibelotów, które zabierają miejsce i rozpraszają uwagę. Akcenty dekoracyjne muszą być umiejętnie dobrane, by biuro wciąż pozostało biurem. Na uwagę zasługują także rozwiązania, które sprzyjają kreatywności i mogą jednocześnie pełnić funkcję ozdobną, czego doskonałym przykładem będzie moodboard, o którym powiemy więcej za chwilę.

Aranżacja biura – zobacz, czego nie może w nim zabraknąć

Czego nie może zabraknąć w biurze? Oczywiście biurka i krzesła. Warto postawić na taki model biurka, w którym możliwa jest nie tylko zmiana kąta nachylenia blatu, ale także zmiana jego wysokości. Zamiast siedzieć kilka godzin przed ekranem komputera, można zmieniać co jakiś czas pozycję na stojącą, dając wytchnienie kręgosłupowi. By nic nie zakłócało naszej pracy, ważne jest również to, żeby wszystko, co może być przydatne, znajdowało się pod ręką – przybory do pisania, dokumenty, książki itp. Nie ma nic gorszego, gdy wpadliśmy na świetny pomysł, a z rytmu wybija nas to, że czegoś nie możemy znaleźć! Dobrane do swoich potrzeb szafki, półki i organizery na biurko, dzięki którym wszystko jest zawsze na swoim miejscu, to rozwiązanie na wagę złota.

Bardzo przydatnym elementem wyposażenia jest także tablica zawieszona nad biurkiem, na której można umieszczać ważne informacje czy karteczki z datami. Kiedyś były to korkowe tablice, które nie prezentują się efektownie. Teraz stawia się na przykład na metalowe kraty z drewnianymi klamerkami. Nadają się doskonale do tego, by tworzyć na nich tzw. moodboardy, czyli tablice inspiracji.

Plakaty do biura, które zdobią, motywują i inspirują

Przejdźmy teraz do takich elementów wystroju, które nie są niezbędne, ale to właśnie dzięki nim uda się stworzyć kreatywną i miłą dla oka atmosferę. Zaczynamy od pomysłu, który jest bardzo szybki w realizacji. Są to plakaty motywacyjne do biura z najrozmaitszymi napisami. Pogodne cytaty będą nam dodawać energii i wiary w siebie, gdy będziemy mieć gorszy dzień. Jakie hasła warto wybrać? Możliwości jest wiele, a to tylko kilka przykładów: „Success will not come tomorrow unless you start today”, „The best way to get something done is to begin”, „Yes you can” lub „Stay strong and never give up”.

Inną propozycją są artystyczne plakaty do biura. Sztuka to doskonałe narzędzie do rozwijania kreatywności, dlatego reprodukcja słynnego arcydzieła lub przykuwający wzrok kolaż (to właśnie kolaże cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością) to idealny pomysł na ozdobienie wnętrza.

Fototapety do biura, czyli metamorfoza wnętrza o 180 stopni

Ostatnią propozycją, którą chcemy przywołać, są fototapety do biura. Szukając najciekawszych wzorów warto zajrzeć na stronę https://myloview.pl/, gdzie każdemu uda się znaleźć coś interesującego.

W pierwszej kolejności warto zainspirować się swoim zawodem. Pisarz lub copywriter może wybrać ścienną dekorację prezentującą dawną czcionkę drukarską, informatyk wzór z zaprezentowaną w dużym powiększeniu kartą sieciową, a dietetyk kolorową ilustrację z owocami i warzywami.

Źródłem pomysłów mogą być także nasze pasje. Miłośnikowi podróży polecimy fototapetę z mapą świata, która zainspiruje do kolejnych wypraw, stając się tym samym miłą odskocznią od codziennych obowiązków, a wielbicielowi natury wzór z soczyście zielonymi liśćmi. Chcąc z kolei wprowadzić do wystroju elegancki klimat, w zadaniu pomoże nam fototapeta imitująca szlachetny marmur.

Biuro powinno nas dobrze nastrajać i zachęcać do kreatywnego myślenia. Funkcjonalnie urządzona przestrzeń i efektowne dekoracje ścienne, które motywują i poprawiają humor, to absolutny must have. Kropką nad i może być natomiast bujna roślina doniczkowa, która stanie się dla nas namiastką przyrody. W takim miejscu praca stanie się czystą przyjemnością!


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24