24.11.2021 15:00 51 AB/KPP Wejherowo COVID-19

Kontrole maseczek w Wejherowie - prawie 240 wykroczeń

źródło: KPP Wejherowo

W środę (24 listopada) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 28 380 nowych zakażeniach. Sytuacja pandemiczna z dnia na dzień jest coraz trudniejsza, a policja pilnuje przestrzegania obostrzeń.

W ciągu trzech dni (19,20,21 listopada) policjanci z Wejherowa ujawnili prawie 240 wykroczeń. Codziennie kontrolują czy nakaz zasłaniania ust i nosa jest przestrzegany w miejscach publicznych takich jak sklepy, autobusy, pociągi czy dworce kolejowe. Ponadto kontrolują osoby na izolacji i kwarantannie.

Z powodu lekceważącego stosunku do obowiązku zasłaniania ust i nosa policjanci w ciągu trzech ostatnich dni ujawnili prawie 240 wykroczeń, z których spora część zakończyła się ukaraniem mandatem karnym, skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu, w pozostałym zakresie stosowano także pouczenia oraz zwrócenia uwagi - informuje Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie.

Interwencje spowodowane są obecną sytuacją pandemiczną w Polsce.

Pamiętajmy, my wszyscy mamy ogromny wpływ na zdrowie swoje oraz innych osób. Bądźmy odpowiedzialni i stosujmy się do zaleceń, tylko wspólnie pokonamy koronawirusa. Pamiętajmy, że to czy wrócimy do czasów sprzed pandemii zależy wyłącznie od nas samych - apeluje wejherowska policja.

źródło: KPP Wejherowo źródło: KPP Wejherowo źródło: KPP Wejherowo źródło: KPP Wejherowo źródło: KPP Wejherowo

Działania kontrolne prowadzone przez policjantów w Wejherowie w kolejnych dniach będą kontynuowane.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24