05.11.2021 18:00 29 AB/KWP Gdańsk COVID-19

Policjanci cżęściej będą kontrolować miejsca, gdzie należy nosić maseczki

źródło: KWP Gdańsk

Gdyńscy policjanci ponownie przeprowadzą liczne kontrole w celu sprawdzenia czy obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni zamkniętej jest przestrzegany. Mundurowych będzie można spotkać m.in. w sklepach, komunikacji miejskiej czy na dworcach.

Ze względu na panującą sytuację i duży wzrost zachorowań także na Pomorzu, funkcjonariusze z Gdyni w sobotę i niedzielę (6-7 listopada) przeprowadzą kolejne działania polegające na wzmożonych kontrolach w miejscach publicznych. Głównym celem takich działań jest zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Od początku pandemii koronawirusa, gdyńscy policjanci każdego dnia zwracają uwagę na mieszkańców, czy wywiązują się z obowiązku noszenia maseczek ochronnych. W najbliższy weekend mundurowi przeprowadzą wzmożone działania w miejscach, gdzie obowiązuje zakrywanie ust i nosa -informuje Policja Pomorska.

Funkcjonariusze będą kontrolować przede wszystkim przestrzenie zamknięte takie jak budynki użyteczności publicznej, dworce, sklepy czy komunikację miejską. Działania te mają przypomnieć o tym, że nadal trwa walka z pandemią.

Zagrożenie nie zniknęło, dlatego apelujemy zakrywanie ust i nosa w przestrzeni zamkniętej. Przypominamy, że stosowanie przepisów jest dla naszego wspólnego dobra, a stosowanie maseczek chroni nas i innych - apeluje Policja Pomorska.

Osoby nie stosujące się do ograniczeń mogą się liczyć z konsekwencjami prawnymi.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24