04.11.2021 14:00 19 PM/KMP Sopot

Mandaty i pouczenia za niezasłanianie ust i nosa

Fot. KMP Sopot

Tylko w ciągu ostatnich pięciu dni policjanci z Sopotu i Gdańska interweniowali blisko 200 razy wobec osób nieprzestrzegających obostrzeń. Mundurowi przypominają, że obowiązek zasłaniania ust i nosa maseczką w przestrzeni zamkniętej cały czas obowiązuje. Do takich miejsc należą m.in. pojazdy komunikacji zbiorowej, sklepy, banki, dworce oraz budynki użyteczności publicznej.

Policjanci podczas patrolu na bieżąco sprawdzają przestrzeganie przepisów, a osoby nie stosujące się do ograniczeń muszą liczyć się konsekwencjami prawnymi.

W ostatnim czasie odnotowuje się coraz więcej przypadków zakażeń Sars-CoV-2. Obserwując ten wzrost sopoccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku prowadzą wzmożone działania poświęcone walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i interweniują wobec tych, którzy lekceważąco podchodzą do zagrożenia.

Przypominamy, że zakrywanie ust i nosa maseczką w przestrzeni zamkniętej jest obowiązkowe. Do takich miejsc należą m.in. pojazdy komunikacji zbiorowej, sklepy, banki, dworce, zakłady pracy i inne budynki użyteczności publicznej. Tylko w ciągu ostatnich pięciu dni policjanci przeprowadzili ponad 180 kontroli obiektów oraz środków transportu na terenie Sopotu i interweniowali wobec blisko 200 osób naruszających obowiązek zasłaniania ust i nosa. Na sprawców tych wykroczeń funkcjonariusze nakładali mandaty albo stosowali pouczenie - informuje sopocka policja.

Fot. KMP Sopot

Zagrożenie nie zniknęło, dlatego sopoccy policjanci zapowiadają kolejne działania poświęcone walce z rozprzestrzenianiem się choroby Covid-19.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24