03.11.2021 12:00 33 WH/UM w Pucku

Norda pomaga uchodźcom - trwa zbiórka darów

Fot. OSP Michałowo

„Potrzeby są ogromne, w pierwszej kolejności każdy z nich potrzebuje nie tylko butów, ciepłej odzieży i jedzenia, ale również pomocy medycznej”. Polski Czerwony Krzyż prowadzi zbiórkę darów dla uchodźców przebywających na granicy z Białorusią. Akcja pomocowa jest również prowadzona w Pucku.

Jak donoszą ogólnopolskie media, codziennie do Polski z Białorusi próbuje przedostać się 200 – 500 osób.

Potrzeby są ogromne, w pierwszej kolejności każdy z nich potrzebuje nie tylko butów, ciepłej odzieży i jedzenia, ale również pomocy medycznej. Obecnie zbieramy wyłącznie: ciepłe, nieprzemakalne obuwie; nieprzemakalne spodnie; ciepłe, nieprzemakalne kurtki; bieliznę termiczną; folie NRC (koce termiczne); ogrzewacze; śpiwory (do ujemnych temperatur otoczenia); karimaty; nieprzemakalne plecaki; powerbanki (naładowane); środki opatrunkowe; wyposażenie typu: śpiwór ratunkowy, namiot ratunkowy – czytamy na stronie urzędu miasta w Pucku.

Organizatorzy informują, że wraz z darami trafia sporo rzeczy, które „nie zaspokajają potrzeb migrantów lub nie nadają się do dalszego użytku”. Wstrzymana została zbiórka rzeczy używanych – darczyńcy proszeni są o przekazywanie tylko nowych przedmiotów i odpowiadających potrzebom.

Dary można zostawiać w recepcji hali MOKSiR Puck przy Al. Lipowej 3c w godzinach otwarcia obiektu.

Do pomocy uchodźcom zachęca również gmina Wejherowo.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24