28.10.2021 10:00 50 PM/KWP Gdańsk

Ponad 11 tysięcy osób naruszyło obowiązek zasłaniania ust i nosa

Fot. KWP Gdańsk

Kontrolują galerie handlowe, lokale gastronomiczne, stacje paliw czy środki komunikacji miejskiej. W ciągu ostatnich dwóch tygodni policjanci z Pomorza interweniowali prawie 14 tysięcy razy w związku z wykroczeniami przeciwko obostrzeniom pandemicznym. Obowiązek zasłaniania ust i nosa naruszyło ponad 11 tysięcy osób. Mundurowi ostrzegają, że niestosowanie się do wymaganych w całym kraju nakazów i zakazów będzie spotykało się z ich stanowczą reakcją.

Pomorscy policjanci przypominają o obowiązującym cały czas nakazie zakrywania ust i nosa w pomieszczeniach zamkniętych, oraz o zachowywaniu dystansu społecznego.

W ramach prowadzonych działań ukierunkowanych na walkę z Covid-19, policjanci będą egzekwować wprowadzone zasady bezpieczeństwa, w celu maksymalnego ograniczenia rozprzestrzeniania wirusa. Policyjnych kontroli należy spodziewać się m.in. w galeriach, lokalach gastronomicznych, stacjach paliw, na dworcach oraz w środkach komunikacji miejskiej i transporcie publicznym – informuje pomorska policja.

Fot. KWP Gdańsk

Tylko w ciągu ostatnich dwóch tygodni funkcjonariusze na terenie Pomorza ujawnili blisko 14 tysięcy wykroczeń, z czego aż 11 tysięcy dotyczyło niezasłania maseczką ust i nosa. Policjanci przy współpracy z sanepidem w tym okresie skontrolowali 11 tysięcy razy rożnego rodzaju placówki handlowe oraz miejsca użyteczności publicznej. Mundurowi przeprowadzili ponadto prawie 3,5 tysiąca kontroli środków komunikacji społecznej, pod kątem stosowania przez podróżnych obostrzeń covidowych. Do zadań policjantów należy również kontrolowanie osób objętych kwarantanną lub izolacją, co miało miejsce w minionych dwóch tygodniach prawie 93 tysiące razy.

Osoba nieprzestrzegająca przepisów w związku z Covid-19 może zostać ukarana 500-złotowym mandatem.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24