27.10.2021 15:00 2 AB/ MOKSiR Puck

Kosz morski w Pucku wyłowi z wody tony śmieci

Facebook/ MOKSiR Puck

W Pucku został zainstalowany kosz portowy PortBin. Aby usprawnić walkę z zanieczyszczeniami w Morzu Bałtyckim, fundacja Mare instaluje w bałtyckich portach kosze morskie, które rocznie mogą wyłowić z wody prawie 1,5 tony śmieci.

To już piąty kosz w tym roku i pierwszy w Pucku zainstalowany przez fundację Mare, która od 5 lat skupia się na ochronie ekosystemu Morza Bałtyckiego. Świeżo zamontowany kosz ma wyławiać przede wszystkim plastik, który stanowi 70 proc. odpadów trafiających do Bałtyku.

Kosz morski w Pucku to już 5 kosz zainstalowany w tym roku przez Mare na wodach Bałtyku. Instalacja morskich koszy to projekt, który Fundacja MARE zamierza sukcesywnie rozwijać. Wierzymy, że taki kosz powinien znaleźć się w każdej marinie i w każdym porcie na naszym wybrzeżu, gdyż jest to efektywne rozwiązanie, które w mierzalny sposób poprawia stan ekosystemu Bałtyku, a także buduje wśród społeczeństwa świadomość na temat wpływu plastiku na stan ekosystemów morskich - mówi Olga Sarna, prezes zarządu Fundacji Mare.

Facebook/ MOKSiR Puck Facebook/ MOKSiR Puck.jpg Facebook/ MOKSiR Puck.jpg Facebook/ MOKSiR Puck.jpg Facebook/ MOKSiR Puck

Zanieczyszczenia Bałtyku plastikiem i innymi odpadami negatywnie wpływają na morski ekosystem. Większe odpady mogą stanowić śmiertelne pułapki dla zwierząt, natomiast mniejsze są mylone z pożywieniem. Zatruwają organizm stworzeń i doprowadzają do ich śmierci.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24