26.10.2021 15:00 0 PM/KPP Wejherowo

Był cały we krwi - policjanci uratowali życie mężczyzny

Fot. KPP Wejherowo

„Zdecydowane działanie, natychmiastowa reakcja wejherowskich policjantów pozwoliło na uratowanie życia mężczyźnie, który chciał je sobie odebrać.” Mundurowi wiedząc, że ważna jest każda minuta bardzo szybko pojechali we wskazane miejsce, żeby ocalić życie 50-latkowi.

Podczas weekendu dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie otrzymał zgłoszenie o możliwości targnięcia na swoje życie przez 50-letniego mężczyznę na terenie jednej z gmin powiatu wejherowskiego. O swoich obawach powiadomili telefonicznie sąsiedzi, którzy zadzwonili na numer alarmowy i wezwali pomoc. Po otrzymaniu tego zgłoszenia, dyżurny natychmiast skierował pod wskazany adres policjantów – informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy z KPP Wejherowo.

Po dojechaniu na miejsce funkcjonariusze z wejherowskiej komendy pobiegli do głównych drzwi wejściowych budynku wielorodzinnego, a następnie do piwnicy, bo tak wynikało ze zgłoszenia.

Wewnątrz pomieszczenia zauważyli leżącego na podłodze mężczyznę, który był cały we krwi. Okazało się, że ma uszkodzoną tętnicę, więc natychmiast przystąpili do działań i założyli mu opatrunek z opaską uciskową, w tym samym czasie wezwali także pogotowie. W oczekiwaniu na przyjazd karetki pomagali 50-latkowi, który tracił przytomność – dodaje asp. sztab. Anetta Potrykus.

Mundurowi mł. asp. Paweł Potrykus oraz sierż. sztab. Ewelina Trowska cały czas monitorowali jego funkcje życiowe.

Dzięki skutecznej pomocy policjantów, założeniu opatrunku i opaski uciskowej, stałemu monitorowaniu funkcji życiowych udało się uratować mężczyznę – czytamy na stronie wejherowskiej policji.

Karetka pogotowia zabrała mężczyznę do szpitala.

Jeśli widzisz, że ktoś z Twojego otoczenia jest przygnębiony, to zapytaj, jak możesz mu pomóc, udziel praktycznej pomocy, uczul bliskich na problem, okaż troskę i zainteresowanie. Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie innej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację, w której znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas – apeluje policja.

Korzystaj też z bezpłatnych telefonów pomocowych takich jak m.in.:

116 123 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00

116 111 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

800 121 212 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.


Czytaj również:

18+

Treść przeznaczona dla osób pełnoletnich

Tak, jestem osobą pełnoletnią

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24