25.10.2021 15:00 7 AB/KWP Gdańsk

Świętowali 18-stkę koleżanki. Pijane nastolatki trafiły do szpitala

źródło: KWP Gdańsk

Grupa nastolatków piła alkohol w miejscu publicznym przy punkcie widokowym. Na miejscu zauważono siedem osób w wieku 13-18 lat, a obok nich porozrzucane butelki po piwie i alkoholu. Nastolatkowie świętowali 18-stkę koleżanki.

W sobotę (23 października) policjanci z Sopotu otrzymali zgłoszenie, że grupa nastolatków pije alkohol w miejscu publicznym przy punkcie widokowym. Na miejscu zauważono siedem osób w wieku 13-18 lat, a obok nich porozrzucane butelki po piwie i alkoholu. Nastolatkowie świętowali 18-stkę koleżanki. Funkcjonariusze wyczuli alkohol od jednego nastolatka i czterech dziewczyn, które musieli znieść ze wzgórza, ponieważ nie mogły zejść o własnych siłach. Na miejsce zostało wezwane pogotowie, które zadecydowało, że 14-latka i 17-latka wymagają hospitalizacji.

Nieletni odpowiedzą teraz za swoje czyny. Spożywanie alkoholu, palenie papierosów, czy znajdowanie się pod wpływem środków odurzających przez osoby poniżej 18 roku życia jest przejawem demoralizacji. Całość zgromadzonych materiałów policjanci przekażą do sądu rodzinnego i nieletnich, który zadecyduje o dalszym losie nastolatków - informuje sopocka policja.

Na miejsce zdarzenia przyjechała matka jednej z pijanych nastolatek, pozostali czekali na swoich opiekunów na sopockiej komendzie. Według ustaleń policji, dwie spośród siedmiu osób były trzeźwe.

źródło: KWP Gdańsk


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24